Witamy w Peljesac

Jeśli naprawdę potrzebujesz odpocząć tuż nad morzem, w naturalnym środowisku, z dala od miejskiego zgiełku, nasze apartamenty oferują dokładnie to, czego szukasz.

Nasz dom z przestronnymi apartamentami znajduje się tuż obok wybrzeża morskiego, niedaleko naturalnych piaszczystych plaż w zatoce Prapratno, zaledwie 3 km od historycznego miasta Ston, znanego z najdłuższych murów obronnych w Europie i najstarszego młyn na Morzu Śródziemnym.

Przy przyjemnym zakwaterowaniu w naszych apartamentach oferujemy domowe produkty z własnej hodowli ... wino, oliwa z oliwek, owoce i warzywa. Możemy również zaoferować Państwu nasze lokalne specjały, ryby, owoce morza, mięso pod piekarnie, itp.

Jeśli nasi goście sobie życzą, organizujemy wycieczki po okolicznych wyspach i zatoczek z naszą szybką łodzią.

WITAMY!

Warto zobaczyć

W pobliżu zatoki Prapratno leżą miasteczka Ston i Mali Ston słynące z wyśmienitej kuchni i zabytków. Zatoka Prapratno jest jednym z najstarszych portów w basenie Morza Śródziemnego. Znajduje się tu przystań, z której odpływa prom na pobliską wyspę Mljet, gdzie znajduje się piękny park narodowy. Do Dubrownika, Orebicia i Korculi zaledwie godzina jazdy.

Półwysep Peljesać słynie z winnic. Najbardziej znane i najlepiej sprzedające się wino to Mali Plavac. Miłośnicy natury znajdą tu nie tylko niezliczone leśne i wiejskie drogi i ścieżki, idealne dla uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Najpiękniejszym z nich jest stary Szlak Napoleona, łączący Ston i Ponikvę – widoki zapierają dech w piersiach.